66953125
fa-IRen-US
 

چگونه به وسیله‌ی منگنه کوب، یک کاناپه بسازیم؟

اگر از نگاه کردن به کاناپه یا راحتی قدیمی خود خسته شده‌اید، با این حال پول خرید یک مدل جدیدتر را نیز ندارید، یک راه حل دیگر پیش روی شماست: با استفاده از یک منگنه کوب، رویه‌ای نو و تمیز روی آن بکشید. این پروژه می تواند ترسناک به نظر برسد، اما به جز کمی مهارت دوختن، مهارت آنچنانی نیاز ندارد.
با صبر و دقت به جزئیات، می توانید نمای اتاق پذیرایی و کاناپه‌ی خود را تغییر دهید. کاناپه هایی که به شکل مستطیلی طراحی شده‌اند، برای اجرای این روش بر رویشان مناسب تر می باشند.

مرحله ۱

کوسن ها و پشتی های کاناپه را دربیاورید. منگنه یا پونزهایی را که پارچه‌ی فعلی را بر روی آن ها نگه داشته‌اند، خارج کنید. اگر منگنه ها به وسیله‌ی جداکننده‌ی منگنه به سختی جدا می شوند یا اصلاً جدا نمی شوند، می توانید به جای آن از پیچ گوشتی استفاده کنید. یکی یکی رویه های کاناپه‌ی قدیمی را دربیاورید و آن ها را برای استفاده به عنوان کاور کاناپه‌ی جدید برچسب گذاری کنید.
 

مرحله ۲

اگر اتصالات فریم های چوبی نیازمند تحکیم بود، این کار را انجام دهید. در اتصالات سست شده چسب بریزید و به وسیله‌ی یک پیچ گوشتی، پیچ هایشان را محکم کنید. اگر نیاز بود پیچ های جدیدی به این اتصالات اضافه کنید.
 

بازسازی کاناپه با منگنه کوب

مرحله ۳

با بررسی کاناپه و کوسن های آن مشخص کنید که به چقدر پارچه‌ی جدید احتیاج دارید. به طور مثال یک کاناپه‌ی استاندارد ۶ فوتی با ۳ کوسن به حدود ۱۰ یارد پارچه احتیاج دارد. برای کناره های کاناپه ۱ تا ۳ اینچ پارچه‌ی اضافی در نظر بگیرید تا کناره‌ی آن در زیر کاناپه جمع شود. با استفاده از پارچه های قدیمی که در مرحله‌ی قبلی برچسب گذاری کردید، پارچه‌ی جدید را ببرید و رویه‌ی جدید را شکل دهید.
 

مرحله ۴

رویه‌ی جدید را در محل قرار گیری خودشان قرار دهید، آن ها را بکشید تا به زیر کاناپه بروند، هم چنین لبه های آن را حدود نیم تا یک اینچ تا بزنید و بعد در فاصله های ۴ تا ۶ اینچی به وسیله‌ی منگنه کوب، روی آن منگنه بکوبید. سپس رویه را به پشت کاناپه نیز بکشید و روی آن منگنه بکوبید. از طرف بغل ها نیز همین کار را تکرار کنید.
 

مرحله ۵

قسمت پوشش دهنده نشیمن را به پشت کاناپه منگنه کنید. تا جایی که می توانید رویه را بکشید و بعد آن را منگنه کنید. قسمت پایینی رویه را نیز در زیر کاناپه منگنه کنید.
 

مرحله ۶

برای بازوهای کاناپه، رویه هایی آستین طور بدوزید. با استفاده از آستین های قدیمی آن کاناپه، آستین ها را طوری بدوزید که به صورت کامل بازوهای کاناپه را پوشش دهد. قبل از دوختن آستین، دو طرف آن را به وسیله‌ی سوزن به هم وصل کنید و بعد از دوختن لبه های آن به هم، سوزن ها را خارج کنید.
آستین های دوخته شده را وارد بازوهای کاناپه بکنید و آن ها را بکشید تا به زیر آن برسد، سپس به وسیله‌ی منگنه کوب رویشان را منگنه بکوبید. همین کار را برای بازوهای دیگر تکرار کنید.
 

مرحله ۷

کوسن های نشیمن را دربیاورید و از آن ها به عنوان الگو برای بریدن پارچه‌شان استفاده نمایید. عموماً برای کوسن ها به دو قطعه‌ی بزرگ مربعی احتیاج دارید که روی هم قرار می گیرند. ابتدا می توانید به وسیله‌ی سوزن دو قطعه را به هم وصل کنید. در هر نیم اینچ یک سوزن بگذارید. بعد به وسیله سوزن و نخ آن ها را به هم بدوزید.
 

مرحله ۸

از قطعات کوچک پارچه برای پوشاندن منگنه هایی که پیدا هستند استفاده کنید. معمولاً شکل های مختلف و دکوراتیو از این قطعات کوچک برای چنین منظوری تولید می شود که می توانید از آن ها استفاده کنید. برای این کار از چسب داغ تفنگی استفاده کنید و هر چند اینچ یک بار به پارچه چسب بزنید تا خوب بچسبد. قبل استفاده از کاناپه اجازه دهید تا چسب به مدت یک ساعت خشک شود.
 

وسایل مورد نیاز:

 • جداکننده منگنه
 • متر
 • قطعات کوچک تزئینی پارچه
 • قیچی
 • چسب چوب
 • پیچ گوشتی
 • چکش و میخ
 • منگنه کوب یا ماشین دوخت
 • سوزن
 • چسب داغ تفنگی
   

هشدارها

 • حتما در هنگام کار از عینک های مخصوص محافظت از چشم استفاده کنید، خصوصاً در هنگام استفاده از منگنه کوب.
 • هنگام استفاده از چسب داغ مواظب باشید تا خودتان را نسوزانید. از چسب داغ در قسمت هایی که می تواند به پارچه آسیب بزند استفاده نکنید.

 

تاریخ ایجاد:سه شنبه 12 تیر 1397
تعداد بازدید: 51
rating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد
  

تلفکس: 66953301 - 66953125 صدای مشتری: 02166175069

تلفن: 02166953125 - 02152859

info@tinafelez.com

Copyright 2017 by TinaFlez. | Designed By webcade
دی ان ان evoq