66953125
fa-IRen-US
 

مشکلات متداول منگنه کوب ها و راه حل آن ها (بخش ۲ و پایانی)

منگنه کوب ابزاری قدرتمند برای کوبیدن سوزن‌های منگنه بر روی وسایل و مواد مختلف می‌باشد. بیشتر از این ابزار در بنایی، پلاستیک و چوب استفاده می‌شود. به صورت ساده می‌توان گفت که منگنه کوب همان نسخه‌ی سریع‌تر، قدرتمندتر و بزرگ‌ترِ دستگاه‌های منگنه‌ای می‌باشد که در خانه‌ها و ادارات موجود است. ابزاری بسیار مفید است، البته به شرط آن که با دقت و احتیاط از آن استفاده شود.

در این مقاله قصد داریم تا با شما مشکلات متداول منگنه کوب‌ها را در میان بگذاریم تا قبل از این که پروژه‌ی شخصی خودتان با این ابزار را آغاز کنید، از این مشکلات مطلع شوید. در نوشتار قبلی تعدادی از این مشکلات را بررسی کردیم و در این قسمت به ادامه‌ی آن ها می پردازیم.

کوبیده شدن همزمان چند منگنه

هنگامی که یک منگنه کوب جدید می خرید، یکی از مشکلاتی که ممکن است به آن بر بخورید این است که این منگنه کوب به صورت همزمان چند منگنه را به روی سطح مورد نظر بکوبد که چنین چیزی اصلاً مطلوب نیست. این مشکلی است که می تواند اشکالات بسیاری را در پروژه های شخصی شما ایجاد کند و در تحویل کار شما تأخیر موثری ایجاد نماید.

در برخی موارد، این مشکل می تواند با تنظیم مکانیسم کوبیدن منگنه حل شود؛ که این راه، راه حل بسیار سریع و آسانی می باشد. اما این راهکار همیشه جواب نمی دهد و ممکن است دستگاه شما دارای نقص جدی باشد که از طرف سازنده‌ی آن ایجاد شده است.
در این صورت شما بایستی محصولی را که خریداری کرده‌اید به فروشگاه و کارخانه‌ی سازنده‌ی آن بازگردانید و یک مدل سالم تحویل بگیرید و یا مدل و برند دیگری را تهیه کنید.

مشکلات متداول منگنه کوب

سفت بودن ماشه

یکی دیگر از مشکلات متداول این است که ماشه‌ی منگنه کوب به سختی کشیده می شود. بنا بر این چنین دستگاه هایی به نیروی قابل توجهی برای کار کردن احتیاج دارند و هر کسی هم نمی تواند این نیرو را داشته باشد، بنا بر این مشکل خواهیم داشت.

دلیل پشت پرده‌ی این مشکل احتمالاً طراحی دسته‌ی دستگاه شما می باشد. کمپانی تولید کننده‌ی محصول مورد استفاده شما می تواند طراحی های خود را مورد بازطراحی قرار دهد تا استفاده کنندگان از این دستگاه بتوانند با فشار و نیروی کم تری از آن استفاده کنند. چنین مشکلی با اضافه کردن یک دسته‌ی بلندتر حل می شود.

اگر با نیروی الکتریسیته یا همان برق به درستی رفتار نشود، این نیرو می تواند به شدت خطرناک باشد. خطر مجروحیت، صدمه دیدن باتری یا استارتر دستگاه و حتی آتش سوزی می توان در کمین شما باشد. منتها خوبی این دستگاه ها این است که می توان برای آن محافظ های مختلفی را تهیه کرد که از مشکلات مختلفی جلوگیری می نماید.

محافظت از اتصال کوتاه: این محافظ از اتصال کوتاه میان فاز منفی و مثبت برق و ایجاد جرقه و یا برق گرفتگی جلوگیری می نماید.

محافظت از جریان: این محافظ از به جریان در آمدن الکتریسیته بیش از حد در دستگاه و آسیب احتمالی به آن جلوگیری می نماید.

محافظت از اختلاف پتانسیل: این محافظ از برقراری اختلاف پتانسیل بالا و آسیب زننده به دستگاه جلوگیری می نماید.

گیر کردن چکش دستگاه

دلیل ناتوانی چکش دستگاه شما از کوبیدن منگنه ها به صورت صحیح می تواند پشت پرده‌ی استفاده نکردن از سوزن های منگنه‌ی نامناسب یا با اندازه غیر مناسب حکایت داشته باشد. باید چک کنید که از سوزن هایی با اندازه‌ی درست استفاده می کنید یا نه.
اگر این طور بود و باز هم مشکل وجود داشت، باید دستگاهتان را باز کنید و کارایی چکش را با فشار وارد کردن بر بالای منگنه کوب تست نمایید. چکش باید بدون هیچ گونه مشکلی به سمت پایین بیاید.

خوشبختانه بیشتر موانعی که در این مورد به وجود می آید را می توان به وسیله‌ی یک پیچ گوشتی ساده رفع نمود. اگر چکش دستگاه شما به وسیله‌ی روغن یا خاک گیر کرده است، می توانید با استفاده از رقیق کننده آن را رفع کنید.
هم چنین ریختن روغن روان کننده در دستگاه برای روان شدن و نرم تر شدن اصطکاک قطعات با یک دیگر می تواند بسیار کمک کننده باشد و کمک کند تا دستگاه به صورت روان تری کار کند. پس اگر دستگاه دچار مشکلی هم نشد، بد نیست تا هر چند وقت یک بار آن را روغنکاری کنید.

 

تاریخ ایجاد:سه شنبه 12 تیر 1397
تعداد بازدید: 57
rating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد
  

تلفکس: 66953301 - 66953125 صدای مشتری: 02166175069

تلفن: 02166953125 - 02152859

info@tinafelez.com

Copyright 2017 by TinaFlez. | Designed By webcade
دی ان ان evoq