66953125
fa-IRen-US

روش استفاده از میخ کوب

روش استفاده از میخکوب

در بسیاری از کارهای فنی خصوصاً کارهای مربوط به نجاری یا مبلمان سازی، میخکوب یک ابزار بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. در ساخت وسایل چوبی همانند مبلمان یا شلف‌ها و دیگر آیتم‌های دکوراتیو چوبی از میخکوب استفاده‌های فراوانی می‌شود. همچنین در ترمیم اسباب و اثاث منزل نیز میخکوب به کار می‌رود. در واقع میخکوب‌ها جانشین چکش‌ها شده‌اند. با این تفاوت که دقت و کیفیت عملکرد بسیار بهتری نسبت به چکش‌ها دارند. میخ‌ها از جنس فلز می‌باشند می‌توانند به وسیله‌ی میخکوب در درون چوب و مصالح ساختمانی فرو روند.

 

روش استفاده از میخکوب

انواع میخکوب‌ها

  • میخکوب‌های بادی یا پنوماتیک
  • میخکوب‌های شارژی یا باتری دار
  • میخکوب‌های برقی

روش‌های استفاده در مدل‌های مختلف میخکوب می‌تواند از یکدیگر متفاوت باشد، اما ما این جا قصدمان ارائه‌ی یک روش کلی است که برای همه‌ی میخکوب‌ها به درد می‌خورد. اما برای آموختن اختصاصی استفاده از هر میخکوب، بایستی دفترچه راهنمای مربوط به آن مطالعه شود.

قدم اول

در اولین مرحله بایستی خشاب میخکوب خارج شود و اطمینان حاصل کنید که خشاب از میخ پر است و اگر این طور نبود آن را پر کنید. معمولاً یک دکمه روی دسته‌ی میخکوب‌ها وجود دارد که به وسیله‌ی آن خشاب میخکوب از آن خارج می شود و شما می توانید خشاب را پر از میخ کنید. ظرفیت میخکوب های مختلف با یکدیگر فرق می کند. ولی سعی کنید که هر بار خشاب را کاملاً پر کنید و تا زمانی که به صورت کامل خالی نشده است، دوباره اقدام به پر کردن آن نکنید.

یعنی صبر کنید تا خشاب به صورت کامل خالی شود و سپس اقدام به پر کردن آن بنمایید. هم چنین محل قرارگیری دکمه‌ای که خشاب را از میخکوب خارج می‌کند ممکن است در میخکوب‌های شرکت‌های مختلف متفاوت باشد، اما معمولاً در حالت استاندارد در پشت دسته‌ی میخکوب قرار می‌گیرد.

قدم دوم

این قدم دوم شاید در نظر کار بسیار کوچکی باشد، اما آن قدر اهمیت دارد که آن را در یک بخش جداگانه قرار دادیم تا بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. حتما و حتما قبل از شروع کار با میخکوب، عینک ایمنی به چشم بزنید. کار با میخکوب می‌تواند بسیار خطرناک باشد و شوخی بردار نیست. در هنگام کوبیدن میخ به روی موادی مانند چوب، ممکن است کمی از اجزای چوب به بیرون پرتاب شود و به چشم شما برود. شما باید برای محافظت از چشم خود از این عینک ها استفاده کنید. هم چنین مسائل ایمنی مربوط به میخکوب را به صورت کامل از دفترچه‌ی آن مطالعه کنید و تا قبل از شروع استفاده از میخکوب، ضامن ایمنی را برندارید.

قدم سوم

خیلی مهم و حیاتی است که پیش از شروع کار با میخکوب بر روی پروژه‌ی اصلی خود، کار کردن با آن را روی یک تخته‌ی بی استفاده امتحان کنید. با این کار دقیقا دستتان می آید که میخکوب چگونه کار می کند و میخ ها با چه فشاری و چگونه به سطح مورد نظر وارد می‌شوند. با دانستن این موضوعات راحت تر می توانید بر روی پروژه‌ی اصلی خود کار کنید.

قدم چهارم

برای شروع کار با میخکوب، دسته‌ی دستگاه را طوری با دست بگیرید که به راحتی بتوانید انگشتان دست دیگرتان را به روی ماشه ببرید. دستان شما باید طوری بر روی دستگاه قرار بگیرد که آن را به صورت کاملاً ثابت در محل خود قرار دهد و به هیچ وجه به آن اجازه‌ی تکان خوردن ندهد. سعی کنید که بدن خود را از دستگاه دور نگاه دارید، اما تا حدی که ثبات دستگاه بر روی سطح مورد نظر را بتوانید حفظ نمایید.

زمانی که از دستگاه استفاده می‌کنید، به مانند اسلحه لگد می‌زند و شما باید با داشتن پوزیشن مناسب قادر باشید تا تعادل خود و دستگاه را حفظ نمایید. خیلی مهم است که هنگامی که دستگاه را بر روی سطح مورد نظرتان می‌گذارید، خودتان نیز کمی فشار از عقب به آن وارد نمایید تا به هیچ وجه از روی آن سطح تکان نخورد. بلا فاصله پس از اتمام کار میخکوب را از برق خارج کنید یا اگر دارای باتری است، باتری آن را دربیاورید. هم چنین اگر می‌خواهید خشاب آن را دوباره پر کنید نیز دستگاه را خاموش کنید و یا آن را از برق بکشید.

 

تاریخ ایجاد:یک شنیه 03 خرداد 1397
تعداد بازدید: 261
rating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

تلفکس: 66953301 - 66953125 صدای مشتری: 02166175069

تلفن: 02166953125 - 02152859

info@tinafelez.com

Copyright 2017 by TinaFlez. | Designed By webcade
دی ان ان